Askerler, çocuğu kafasından vurarak öldürdü!

İsrail askerleri Batı Şeria'da Filistinli bir çocuğu kafasından vurarak şehit etti.

DÜNYA 13.05.2020, 09:43
Askerler, çocuğu kafasından vurarak öldürdü!

İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria’nın El-Halil şehrinde Filistinli bir çocuğu hedef alarak şehit etti, 4 Filistinliyi de yaraladı.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin, El-Halil vilayetindeki El-Fevvar Mülteci Kampı’nda Zeyd Fazıl Kaysiyye adlı 15 yaşındaki Filistinli çocuğu hedef gözeterek kafasından vurduğu ve şehit ettiği bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığının açıklamasında, kampta yaşanan olaylarda ayrıca 4 Filistinli gencin de çeşitli yerlerinden gerçek mermiyle yaralandıkları ve hastaneye kaldırıldıkları belirtildi.

Görgü şahitleri, İsrail askerlerinin El-Fevvar Kampı'na baskın düzenlemesi üzerine Filistinli gençlerin tepki gösterdiğini söyledi.

İsrail askerlerinin göz yaşartıcı gaz ile gerçek ve plastik mermi kullandığını, Filistinli gençlerin de taşlarla karşılık verdiğini kaydeden görgü şahitleri, arbedenin çok şiddetli geçtiğini ve saatlerce sürdüğünü bildirdi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor ve uzun süre alıkonuluyor.

Yorumlar (0)
13
hafif yağmur