ASALA terör örgütünü kınayan Fransa’daki Türk meclis üyesi, istifa ettirildi 

Fransa’daki Türk meclis üyesi Yasin Yıldırım, kardeşinin sosyal medya hesabından paylaştığı “ASALA terör örgütü tarafından şehit edilen diplomatlar” fotoğrafını beğendi. Bunun üzerine Belediye Başkanı Nicolas Daragon, Yıldırım’ın istifasını istedi. 

DÜNYA 27.04.2021, 11:54 28.04.2021, 09:32
ASALA terör örgütünü kınayan Fransa’daki Türk meclis üyesi, istifa ettirildi 

Fransa Valence’de belediye meclis encümeni olarak görev alan Yasin Yıldırım, kardeşinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan “ASALA terör örgütünün şehit ettiği diplomatlar” fotoğrafını beğendi. 

Beğeniyi gören Ermeniler ve Ermeni Dernekleri, Yasin Yıldırım’ı, Fransız siyasilere şikayet etti ve hakkında linç kampanyası başlattı. Bunun üzerine Belediye Başkanı Nicolas Daragon, Yıldırım’ın istifasını istedi.Yasin Yıldırım, Daragon’dan gelen talep ve Ermenilerin baskısı neticesinde istifa etmek zorunda kaldı.

Daha önce de hedef alındı

Fransız Hükümeti, 2015 senesinde sözde Ermeni soykırımını tanımıştı. O sırada Yasin Yıldırım, sosyal medya hesabı üzerinden, soykırım iddialarını yalanlayan bir paylaşımı beğenmişti. Ermeniler, o dönemde de Yasin Yıldırım’ı hedef alan linç kampanyaları başlatmıştı. 

Yorumlar (0)