Afrin'e füzeli saldırı

Terör örgütü PKK/YPG'nin varlığını devam ettirdiği Tel Rıfat bölgesinden Afrin ilçesine düzenlenen füzeli saldırı neticesinde 6 sivil öldü, 25 sivil yaralandı. MSB, teröristlere ait olan hedeflerin etkili şekilde vurulduğunu açıkladı.

DÜNYA 20.01.2022, 21:07 21.01.2022, 12:50 Koray
Afrin'e füzeli saldırı

Terör örgütü PKK/YPG, yuvalandığı Tel Rıfat'tan, Afrin'in batısında bulunan Meryemin bölgesine füzeli saldırı düzenledi. Saldırıda otomobil içerisindeki 1 sivil yaşamını yitirdi, 2 sivil de yaralandı. Otomobil kullanılamaz hale gelirken, yaralılar bölgedeki sağlık merkezlerine kaldırıldı.

YPG'liler, Afrin ilçe merkezindeki Racu ve Ziyadiye yolları ile Siyaset Bulvarı'na 6 füze fırlattı. Olayda 5 sivil hayatını kaybetti, 23 sivil de yaralandı.

6 ölü

Böylelikle gün içerisinde Afrin ilçesini hedef alan terör saldırılarında 6 sivil can verdi, 25 sivil yaralandı.

Zeytin Dalı Harekatı ile ilçeden çıkarılan PKK/YPG, ilçenin güneydoğusundaki Tel Rıfat bölgesinde varlığını devam ettiriyor.

Türkiye, Suriye Milli Ordusu'nun desteğiyle 18 Mart 2018'de Afrin'i terör örgütü YPG/PKK'dan temizlemişti.MSB'den açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, bahse konu füze saldırısının akabinde teröristlere ait olan hedeflerin etkili bir şekilde vurulduğunu duyurdu.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu