ABD'deki metro saldırısının şüphelisi yakalandı

ABD'nin New York şehrine bağlı Brooklyn'de bulunan bir metro istasyonunda gerçekleştirilen silahlı saldırıyı düzenlediği açıklanan Frank James’in yakalandığı duyuruldu.

DÜNYA 13.04.2022, 21:55 14.04.2022, 11:01 Koray
ABD'deki metro saldırısının şüphelisi yakalandı

ABD’nin New York şehrine bağlı Brooklyn'de yer alan bir metro istasyonuna dün gerçekleştirilen silahlı saldırıda 23 kişi yaralanmıştı. NTPD (New York Polis Departmanı) tarafından saldırının şüphelisi olarak ilan edilen 62 yaşındaki Frank James adlı şahsın kentteki East Village bölgesinde kıskıvrak yakalandığı belirtildi. NYPD ve diğer yetkililerce konuya dair bir basın toplantısı gerçekleştirileceği ifade edildi.

Biden: Onlara minnettarız

Saldırının ardından açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Biden, silah atışlarından çekinmeden yaralananlara ilk müdahaleyi yapan herkese teşekkürlerini iletti. Ekibinin Adams, FBI ve NYPD ile temas halinde olduğunu kaydeden Biden’dan önce açıklamalarda bulunan polis ve itfaiye ekipleri ise olayın terör saldırısı olmadığını duyurmuştu.

Metro hattını takip eden kameralar arızalı

New York Belediye Başkanı Eric Adams’ın kaydettiği açıklama ise ülkede şok etkisi yaratmıştı. Adams, metro saldırısını kayda alma ihtimali olan tüm kameraların arızalı olduğunu ifade etti. Bu da ülkede büyük bir güvenlik zafiyeti olduğunu açığa çıkarmış oldu.Yorumlar (0)
15
açık