ABD ve Mısır'ın Suriye mesaisi!

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ile Suriye krizini masaya yatırdı.

ABD ve Mısır'ın Suriye mesaisi!

Mısır Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, resmi temaslarda bulunmak için Mısır'a gelen Jeffrey, başkent Kahire'de Şukri ile görüştü.

Taraflar görüşmede, Suriye'deki son gelişmeler, ülkenin kuzeydoğu ve kuzeybatısındaki son durum, terörist grupların finansman kaynaklarının kurutulması ve Suriye krizinin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) 2254 sayılı kararı uyarınca çözülmesi konularını masaya yatırdı.

BMGK'nin 2015'te oy birliğiyle kabul ettiği 2254 sayılı kararda, Suriye'de ateşkesin sağlanması ve BM gözetiminde müzakerelerin yürütülmesi çağrısında bulunulmuştu.

Beşşar Esed rejimi ve destekçisi Rusya'nın dün İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki sivil yerleşimlere düzenlediği son hava saldırılarında 20 sivil hayatını kaybetmişti.

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER