ABD polisi, 75 yaşındaki adamın kafasını yardı!

ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesi nedeniyle düzenlenen protestolardan birinde, 75 yaşındaki bir kişinin, polis tarafından itilerek yere düşürüldüğü ve kafasından kanlar aktığı görüldü. 

DÜNYA 05.06.2020, 10:44 05.06.2020, 10:51

ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesi üzerine başlaya protestolar hız kesmeden devam ediyor. Ülke adeta yangın yerine döndü. 

Son olarak New York'un Buffalo kentinde tepki çeken bir görüntü ortaya çıktı. 

Aniden polislerin arasında kalan bir kişinin polislerle diyaloğa girildiği görüldü. 75 yaşındaki adamın bir polis tarafından itilerek yere düşürüldüğü fark edildi. 

Söz konusu görüntülerde, bir polisin yere düşürülen yaşlı adamı kaldırmak üzere yanına yaklaştığı, fakat diğer polis memur tarafından engellendiği görüldü. 

Yaşlı adamın, yerden kalkamadığı, kafasından kanlar aktığı ve baygınlık geçirdiği ortaya çıktı.

Buffalo Belediye Başkanı: Görüntülerden rahatsız oldum

Buffalo Belediye Başkanı Byron Brown, görüntülerden çok rahatsız olduğunu belirterek, günlerdir devam eden barışçıl protestolardan sonra bu durumun can sıkıcı olduğunu söyledi. 

Söz konusu görüntüler, sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. 

Olaya müdahil olan iki polisin açığa alındığı ve haklarında soruşturma başlatıldığı öğrenildi. 

New York Valisi: Görevden tamamen uzaklaştırılsınlar

New York Valisi Andrew Cuomo, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Brown ile görüştüğünü ve söz konusu polislerin açığa alınmasına yönelik karara destek verdiğini ifade etti. 

New York Valisi Cuomo, polislerin tamamen görevden uzaklaştırılması gerektiğini belirtti.

"Durumu ciddi"

Öte yandan, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan 75 yaşındaki adamın, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. 

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu