ABD'nin başkentinde OHAL ilan edildi

ABD'nin başkenti Washington'da koronavirüs salgını nedeniyle OHAL ilan edildi.

DÜNYA 12.03.2020, 01:02 12.03.2020, 00:40 Burak!
ABD'nin başkentinde OHAL ilan edildi

Ülkeler koronavirüsün etkisini daha sert bir şekilde hisstemeye başlarken birçok ülke koronavirüs ile mücadele için OHAL durumuna geçti. ABD'nin başkenti Washington'da koronavirüs salgınından dolayı acil durum ilan edildiği bildirildi.

Macaristan'da OHAL kararı duyurulmuştu

Macaristan hükümeti, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tedbir amacıyla ülke genelinde acil durum ilan etmişti.

Macaristan Devlet Bakanı Gergely Gulyas, düzenlediği basın toplantısında, virüse karşı ilan edilen ''acil durum'' kapsamında İtalya, Çin, Güney Kore ve İran'dan ülkeye girişlerin yasaklandığını bildirmişti.

Perşembe gününden itibaren ülke genelinde üniversitelerde eğitimin askıya alındığını aktaran Gulyas, Slovenya ve Avusturya sınırında kontrollerin arttırılacağını vurgulamıştı.

Gulyas, 100'den ve 500'den fazla kişinin bir araya geldiği açık hava etkinliklerinin yasaklandığını ifade ederek bakanların da sadece izinle yurt dışına çıkabileceğini kaydetmişti. Macaristan'da bugüne kadar 13 yeni tip koronavirüs vakası görüldü.

İtalya'da OHAL ilan edilmişti

İtalyan Hükümeti de virüs nedeniyle ülkede 6 ay acil durum ilan edildiğini duyurmuştu. Koronavirüs nedeniyle ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı 827'ye yükseldi.

Yorumlar (0)
28
az bulutlu