ABD'li yetkili: Hiçbir askerimiz ölmedi!

Amerikalı bir yetkili, İran'ın ABD üssüne balistik füzelerle düzenlediği saldırıda alınan ilk bilgilere göre ABD tarafından yaşamını yitiren olmadığını aktardı.

DÜNYA 08.01.2020, 09:58 08.01.2020, 10:40
ABD'li yetkili: Hiçbir askerimiz ölmedi!

Amerikalı bir yetkili, CNN'e yaptığı açıklamada, İran'ın füze saldırısında hiçbir Amerikalının hayatını kaybetmediğine işaret ederek, saldırıya ilişkin incelemenin sürdüğünü belirtti.

"Askeri personel sığınaklara girdi"

Başka bir Amerikalı yetkili de ordunun saldırılardan önce uyarıldığını ve askeri personelin sığınaklara girdiğini bildirdi.

Irak: Saldırıda can kaybımız yok

Trump: "Yarın açıklama yapacağım"

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Her şey yolunda. İran'dan fırlatılan füzeler, Irak'taki 2 askeri üssü hedef aldı. Şu ana kadar her şey yolunda. Dünyadaki en güçlü ve donanımlı orduya sahibiz." ifadelerine yer vermişti.

İran: "En az 80 ABD askeri öldü"

İran devlet televizyonu, füzelerin üsteki hassas ve hayati noktalara isabet ettiği, en az 80 ABD askerinin yaşamını yitirdiği ve ABD'nin askeri teçhizatının ciddi hasar aldığını öne sürmüştü.

İran devlet televizyonuna bağlı Press TV doğrulatamadı

Diğer taraftan İran devlet televizyonuna bağlı yayın yapan İngilizce haber kanalı Press TV, 80 ABD askerinin öldürüldüğü iddiasını doğrulatamadığını bildirmişti.

Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu