ABD'li milyarder hücresinde ölü bulundu

Fuhuş ağı oluşturma ve kız çocuklarına yönelik cinsel istismar suçundan tutuklu bulunan Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein, hücresinde ölü bulundu.

DÜNYA 10.08.2019, 18:53
ABD'li milyarder hücresinde ölü bulundu

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) fuhuş ağı oluşturmak ve kız çocuklarına yönelik cinsel istismar ile suçlanan milyarder Jeffrey Epstein, hapishanedeki hücresinde yaşamını yitirdi.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, New York'ta Manhattan Metropolitan Merkez Hapishanesi'nde tutuklu bulunan ABD'li milyarder Jeffrey Epstein'in cansız bedeni, sabah erken saatlerde kontrole gelen görevli tarafından bulundu.

CNN İnternational televizyonu ise iki ayrı yetkiliye dayandırdığı haberinde, Jeffrey Epstein'in intihar ettiği bilgisini paylaştı.

ABD'li milyarder Jeffrey Epstein, birkaç hafta önce de hücresinde gardiyanlar tarafından kendinde değilken bulunmuş, boynunda görülen çürük izleri ise intihar teşebbüsü veya diğer mahkumların saldırısına uğradığı şüphelerini gündeme getirmişti.

66 yaşındaki ABD'li milyarder Jeffrey Epstein, en küçüğü 14 olmak üzere 18 yaş altındaki onlarca kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamalarıyla tutuklanmıştı.

ABD'li milyarder Jeffrey Epstein'in, 559 milyon dolarlık servetini teminat olarak verme karşılığında yargılanma sürecinde New York'taki 77 milyon dolarlık malikanesinde elektronik kelepçeyle ev hapsinde tutulması talebi ise mahkeme tarafından kabul edilmemişti.

2007 yılında Florida'da yine benzer suçlamalar yöneltilen ABD'li milyarder Jeffrey Epstein hakkındaki suçlamaları kabul ederek savcılıkla iş birliğine gitmiş, hakkındaki federal suçlamalar düşürülmüş ve "fuhşa teşvik" suçlamalarından yargılanmıştı.

ABD'li milyarder Jeffrey Epstein ile anlaşma yapan dönemin Miami Başsavcısı Alex Acosta ise Jeffrey Epstein'a yönelik aynı suçlamaların tekrar gündeme gelmesinin ve eleştirilerin ardından ABD Başkanı Donald Trump'ın kabinesindeki Çalışma Bakanlığı görevinden geçen ay istifa etmişti.

Yatırım fonu yöneticisi olan milyarder Jeffrey Epstein'in, aralarında Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, eski Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Bill Clinton ve İngiltere York Dükü Andrew gibi güçlü isimlerin de bulunduğu çevrelerle yakın arkadaşlığı kamuoyunda tartışma konusu olmuştu.

Yorumlar (0)
23
açık