ABD'li hemşire: En ufak olayda hastaların fişi çekiliyor

ABD'de koronavirüs salgınında görev yapan bir hemşire, ABD'nin virüs tedavisindeki tutumuna eleştiri getirerek yanlış yaptıklarını gözlediğini belirtti. Hemşire ayrıca, ''En ufak olayda hastaların fişi çekiliyor. Ne olduğunu umursamıyorlar'' ifadelerini kullandı.

DÜNYA 07.05.2020, 18:32 Hanife
ABD'li hemşire: En ufak olayda hastaların fişi çekiliyor

Küresel salgında merkez üssü haline gelen ABD, virüse karşı kayıplar vermeye devam ediyor. 

Ülkeye bağlı Nevada eyaletinde hemşire olarak görev yapan ve salgınla mücadele kapsamında New York'a gelen Hemşire Nicole Sirotek, hastanelerde yaşanan ihmalleri anlattı.

“En ufak olayda fişi çekiyorlar”

Konu ile ilgili olarak Sirotek, "En ufak olayda hastaların fişi çekiliyor. Ne olduğunu umursamıyorlar. Bu insanların ölmesini izlemeye devam etmemeliyiz" ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Sirotek ülkede tıbbi ihmallerin bulunduğunu dile getirerek, "Kovid-19 bu kadar uzun sürmezdi. Yanlış yaptılar" şeklinde konuştu.

“Diyaliz makinesini kullanmasını bilmeyenler var”

ABD'nin mücadeledeki tutumuna da eleştiri getiren hemşire, "Diyaliz makinesinin nasıl kullanılacağını asla bilmeyenler, diyaliz makinesini kullanıyor. Orada bir diyaliz hemşiresi olsa böyle olmaz. Ellerim titriyor. Çünkü hala kızgınım" diye konuştu.

“Siyahi insanların hayatları burada önemli değil”

Koronavirüs hastalarının kasten öldürüldüğünü iddia eden ABD'li hemşire, "Artık yasal olarak ne yapacağımı bilmiyorum. Savunucu gruplar bile bu insanlar hakkında bir şey yapmıyor. Siyahi insanların hayatları burada önemli değil. Durum çok kötü. Binlerce kişi ihmalden ölüyor" dedi.

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu