ABD'den Türkiye'ye taziye mesajı

ABD Dışişleri Bakanlığı, çığ felaketi ve uçak kazası nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

DÜNYA 06.02.2020, 08:03
ABD'den Türkiye'ye taziye mesajı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Van'ın Bahçesaray ilçesinde düşen çığ sebebiyle yaşamını yitirenlerle, çığ altında kalanları kurtarmak için arama-kurtarma faaliyetleri yürütüldüğü sırada meydana gelen ikinci çığ felaketinde hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı.

ABD Dışişleri Bakanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, İstanbul'da Sabiha Gökçen Havalimanı'nda uçağın pistten çıkması sonucu meydana gelen kazaya da temas edildi.

Twitter'daki açıklamada, "ABD, aynı günde çığ felaketi ve uçak kazası gibi iki trajediyi yaşayan Türk halkına yürekten başsağlığı dilemektedir. Hayatını kaybedenlerin ailelerinin acısını paylaşıyor, yaralananlara acil şifalar diliyoruz." denildi.

Van'ın Bahçesaray ilçesinde çığ altında kalan ve 5 kişinin öldüğü minibüsteki 2 yolcuyu kurtarma çalışmaları sırasında, ikinci kez düşen çığ sebebiyle aralarında şehit olan güvenlik görevlilerinin de bulunduğu 33 kişi daha yaşamını yitirmişti. İki çığ felaketinde toplam 38 kişi hayatını kaybetmişti.

Diğer taraftan, İstanbul'da Sabiha Gökçen Havalimanı'nda uçağın pistten çıkması sonucu meydana gelen kazada ise 3 kişi yaşamını yitirirken, 179 kişi yaralanmıştı.

Yorumlar (0)
30
açık