ABD'de lisede dehşet: Öğrenci gözaltına alındı

ABD'nin Louisiana eyaletinde St. Helena Koleji ve Kariyer Akademisi'nde yaşanan silahlı saldırıda 1 öğrenci öldü, 2 kişi ise yaralandı. Saldırıyı, aynı liseden bir öğrencinin yaptığı öğrenildi. Saldırgan gözaltına alındı.

DÜNYA 13.09.2023, 11:49 14.09.2023, 09:09 Hakan Öksüz
ABD'de lisede dehşet: Öğrenci gözaltına alındı

ABD'de okullarda yaşanan silahlı saldırılara bir yenisi eklendi. Saldırı bu kez, Louisiana eyaletinde yer alan St. Helena Koleji ve Kariyer Akademisi adlı lisede gerçekleşti. Greensburg kasabasındaki okulda yerel saatle 15.00'te yaşanan olayda 1 öğrenci yaşamını yitirdi, 2 kişi ise hastanede tedaviye alındı.

Lise öğrencisi gözaltında

St. Helena Parish Polis Ofisi, saldırı hakkında açıklamada bulundu. Saldırıyı okuldaki bir öğrencinin gerçekleştirdiği kaydedildi. 1 kişiyi öldürüp 2 kişiyi yaralayan öğrenci gözaltına alındı. Polis Şefi Nat Williams, zanlıya yöneltilecek suçlamaların yakında açıklanacağını bildirdi.

ABD'de bireysel silahlanma tartışması

ABD'deki bireysel silahlanma, ülkedeki en tartışmalı konuşarın başında geliyor. Marketlerden kolayca silah alan kişilerin katliamlara neden olduğunu belirten kesim, silah satışının kısıtlanmasını istiyor. Diğer kesim ise "saldırganlardan korunmak için" bireysel silahlanmanın gerekli olduğunu düşünüyor. ABD'de bu yıl gerçekleşen silahlı saldırılarda en az 25 bin kişi öldü.

Yorumlar (0)