ABD'de kilisede bıçaklı saldırı: 2 ölü

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir kilisede bıçaklı saldırı gerçekleştiren kişi yakalanarak gözaltına alındı.

DÜNYA 24.11.2020, 10:51 26.11.2020, 09:11 Cemil Turan
ABD'de kilisede bıçaklı saldırı: 2 ölü

Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletinde bulunan bir kilisede bıçaklı saldırı gerçekleştiren şahıs yakalanarak gözaltına alındı. 

California eyaletine bağlı San Jose polisinin resmî Twitter hesabından yapılan açıklamada, California eyaletinin San Jose şehrindeki bir kilisede, bir bıçaklı saldırganın kalabalığa doğru saldırıya geçtiği ve insanlar arasından 2 kişiyi öldürdüğü, katil zanlısının polis tarafından yakalanarak gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.

Twitter hesabından yapılan açıklamada San Jose polisi, saldırıda yaşamını kaybedenlerin kimlik bilgilerine henüz ulaşamadıklarını duyurdu.

Saldırı ile ilgili olarak ilk açıklamayı San Jose Belediye Başkanı Sam Liccardo yapmıştı. Sam Liccardo Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak, bir kilisede bıçaklı saldırı gerçekleştirildiğini duyurmuştu.

Sam Liccardo, saldırı sonucu 2 kişinin yaşamını yitirdiğini, saldırı sırasında kilisede ayin ya da herhangi bir dinî tören olmadığını, sadece evsiz insanların soğuktan korunmak için kilise içine alındığını bildirmişti.

Yorumlar (0)
kapalı