ABD bu konuyu tartışıyor: Biden, Parkinson hastası mı?

Başkan Joe Biden'ın Parkinson hastası olduğuna yönelik iddialar, seçime hazırlanan ABD'de tartışma konusu oldu. İddianın kaynağı, Parkinson uzmanı Dr. Kevin Cannard'ın, son 8 ayda Beyaz Saray'ı 8 kez ziyaret ettiği bilgisi oldu.

DÜNYA 09.07.2024, 00:25 10.07.2024, 09:41 Hakan Öksüz
ABD bu konuyu tartışıyor: Biden, Parkinson hastası mı?

Kasım ayında yapılacak ABD başkanlık seçiminde Demokrat Başkan Joe Biden ile Cumhuriyetçi Donald Trump'ın yarışacağı düşünülüyor. Seçim yaklaşırken 81 yaşındaki Başkan Biden'ın sağlık durumu, ABD kamuoyunda tartışma konusu oldu. Biden'ın başkanlık yarışından çekileceği iddia ediliyor.

İddia: 8 ayda Beyaz Saray'a 8 ziyaret

ABD'de seçim gündemi yoğunlaşırken Başkan Biden'ın sağlık durumu ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. Buna göre Parkinson uzmanı bir doktor, son 8 ayda Beyaz Saray'a 8 kez geldi. 

Beyaz Saray resmi ziyaretçi kayıtlarına ulaşan New York Times, Temmuz 2023 ile Mart 2024 arasında Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi'nde görevli Dr. Kevin Cannard'ın 8 defa Beyaz Saray'ı ziyaret ettiğini öne sürdü. 

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı: "Parkinson izine rastlanmadı"

Dr. Kevin Cannard'ın "hareket bozuklukları" alanında uzmanlaşan bir nörolog olduğu belirtildi. Doktor Cannard'ın ziyaretlerinin sebebi hakkında Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Andrew Bates'ten herhangi bir açıklama gelmedi. 

Andrew Bates, Biden'ın yılda bir defa bir nörolog tarafından ziyaret edildiğini kaydetti. Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı'na göre söz konusu muayenelerde Parkinson izine rastlanmadı.

Yorumlar (0)