ABD Başkanı Biden seçim yarışından çekilmeyeceğini açıkladı

Seçim yarışından çekilmesine yönelik baskılar ve kendisiyle ilgili eleştirilerle ilgili konuşan ABD Başkanı Joe Biden, “Seçim yarışından çekilmeyeceğim ve kazanacağım” ifadelerini kullandı.

DÜNYA 06.07.2024, 01:05 Şeyda Gül
ABD Başkanı Biden seçim yarışından çekilmeyeceğini açıkladı

Wisconsin'de düzenlediği seçim kampanyasında konuşan ABD Başkanı Joe Biden, Donald Trump'la canlı yayın tartışmasının ardından çok sayıda spekülasyon yapıldığını ifade etti. “Biden ne yapacak diye soruyorlar. İşte size söylüyorum” diyen Biden, seçim yarışından çekilmeyeceğini ve kazanacağını dile getirdi. Bazılarının insanların verdiği oyları umursamayarak kendisinin seçim yarışından çekilmesini istediğini belirten Biden, “Trump'ı 2020'de yeneceğim” diyerek dil sürçmesi yaşadı.

Trump'ı yenmek için de çok yaşlı değilim

Yere düşünce kalkması gerektiğini bildiğini söyleyen Biden, 190 dakikalık bir münazaranın 3,5 yıllık yapılan işleri silmesine izin vermeyeceğini kaydetti. Yaşıyla ilgili eleştirilere de başkanlık döneminde başarılar ele ederken çok yaşlı olmadığı ifade eden Biden, “Trump'ı yenmek için de çok yaşlı değilim” dedi.

Trump en büyük tehdit

Trump'ın en büyük yalancı ve en büyük tehdit olduğunu dile getiren Biden, “Trump sadece hükümlü bir suçlu değil, aynı zamanda tek başına bir suç dalgası” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)