AB'den koronavirüs itirafı!

AB Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen, Avrupa'nın başlangıçta koronavirüsü hafife aldığını itiraf etti.

DÜNYA 18.03.2020, 05:49
AB'den koronavirüs itirafı!

AB (Avrupa Birliği) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa olarak başlangıçta yeni tip koronavirüsü (Covid-19) hafife aldıklarını itiraf etti.

Bild gazetesine açıklama yapan AB (Avrupa Birliği) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ''Bence uzman olmayan hepimiz başlangıçta daha Çin'de yani Vuhan'da iken koronavirüsü hafife aldık. Ancak bu arada bunun bizi uzun süre meşgul edecek bir virüs olduğu da anlaşıldı. Tavsiyeleri dinlememiz çok önemli virüsün yayılmaması için. İki hafta önce ya da üç hafta önce kulaklarımıza sert, acımasız gelen tüm bu önlemlerin şimdi olması gerektiğini anladık.'' iitirafında bulundu.

Avrupa Birliği üyesi bazı ülkelerin sokağa çıkma yasağı uygulamalarını da işaret eden AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, bunun üye ülkelerin kendi kararları olduğunu kaydetti.

Ursula Von der Leyen, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Covid-19'a (yeni tip koronavirüs) karşı mücadeleyi ''savaş'' olarak nitelendirdiğinin ahılbatılması üzerine, şunları söyledi:

''Ben şahsen bu kelimeyi kullanmazdım fakat Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un motivasyonunu anlıyorum. Çünkü koronavirüs (Covid-19) esrarengiz bir rakip. Görmüyoruz, rengi yok, tadı yok. Bununla birlikte, çılgınca bir hızla yayıldığını fark ediyoruz. Ayrıca insanları ne kadar etkilediğini de bilmiyoruz. Hiç semptomu olmayan insanlar var, bazıları hafif, bazıları şiddetli ve kısa sürede ölen insanlar var." 

Yorumlar (0)
24
açık