Aamir Khan: Yardımı yapan kişi ben değilim

Bollywood yıldızı Aamir Khan, ihtiyacı olanlara un paketlerinin içine 15 bin rupi (1375 TL) dağıttığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Khan "Robin Hood kendini açığa çıkarmak istemiyor" dedi.

DÜNYA 05.05.2020, 21:48 05.05.2020, 22:46 Hanife
Aamir Khan: Yardımı yapan kişi ben değilim

Dünyaca tanınan ve yardımsever kimliği ile ön plana çıkan Hindistanlı aktör Aamir Khan, koronavirüs döneminde un paketleri içinde yapılan para yardımının kendisine ait olmadığını açıkladı.

"Yanlış bir hikaye"

Bollywood yıldızı Twitter hesabından durumu "Arkadaşlar ben paraları un paketlerinin içine koyan kişi değilim. Bu tamamen yanlış bir hikaye ya da Robin Hood kendini açığa çıkarmak istemiyor. Güvende kalın. Sevgiler" diyerek netleştirdi.

Ne olmuştu?

Pandemi döneminde ihtiyacı olanlara kişi başı 1 kilogram un dağıtılacağı duyurulmuş, yardım sadece un olduğu için pek çok insan destek almaya gelmemişti. Ancak bu yardımı kabul eden herkes 15 bin Rupi’yi (1375 TL) un paketlerinin içinde buldu. Sosyal medyada çok konuşulanlar arasına giren konu için “Gerçekten ihtiyaç duyanlar para aldı" diye paylaşımlar yapıldı. Yardımın ünlü oyuncu Aamir Khan tarafından yapıldığı magazin manşetlerinde yer aldı.

Aamır Khan kimdir?

Aamir Khan, 14 Mart 1965 tarihinde Hindistan'ın Bombay şehrinde dünyaya gelmiştir. Babası yapımcı ve amcası yönetmen olan Aamir Khan'ın yakın akrabaları da Hint film sektöründe yer almaktadır.
Dört kardeşinin en büyüğü kendisi olup erkek kardeşi Faisal Khan (Aktör), iki kız kardeşi Farhat ve Nikhat Khan'dır. Yeğeni Imran Khan da Hint sinemasının önde gelen aktörlerindendir.

Liseyi bitirdikten sonra ailesinin itirazlarına rağmen yüksekokula devam etmemiş bunun yerine amcası Nasir Hussain'in iki Hint filmi Manzil Manzil (1984) ve Zabardast (1985) filmlerinde yardımcı yönetmen olarak görev almıştır.
 

Yorumlar (0)
12
açık