5 kişiye mezar olmuştu: Skandal biletler yeniden satışa çıktı

Geçtiğimiz günlerde Titanik'in Atlas Okyanusu’ndaki enkazına turistik amaçlı sefer yaparken kaybolan ve 5 kişiye mezar olan denizaltı Titan'ın sahibi OceanGate şirketi, yeniden bilet satışına başlayarak skandal bir karara imza attı.

DÜNYA 04.07.2023, 09:22 05.07.2023, 09:12 Şeyda Gül
5 kişiye mezar olmuştu: Skandal biletler yeniden satışa çıktı

Titanik gemisinin enkazına turistik gezi düzenleyen OceanGate şirketine ait Titan adlı denizaltı, 18 Haziran tarihinde dalışı sırasında Atlas Okyanusu'nda kaybolmuştu. Arama kurtarma çalışmalarına rağmen günlerce bulunamayan denizaltının enkazı dördüncü günün ardından tespit edilmişti. İçinde milyarderlerinde bulunduğu denizaltının içindeki 5 kişi ise hayatını kaybetmişti.

250 bin dolara yeni biletler satışta

Shiftdelete'de yer alan habere göre, Titanik'e denizaltı turları düzenleyen OceanGate şirketi skandal bir karar alarak tekrar bilet satışlarına başladı. 12-20 Haziran ve 21-29 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan iki sefer için bilet satışına başlayan şirket, biletlerin fiyatını internet sitesinde 250 bin dolar olarak listeledi.

Ne olmuştu?

OceanGate Expeditions’a ait “Titan” adlı denizaltısı ile dalışın başlamasının ardından yaklaşık 2 saat sonra iletişim kesilmişti. Çok uluslu bir arama-kurtarma çalışması başlatılmasına rağmen denizaltının günler sonra parçalarına ulaşılmıştı. Yapılan değerlendirmelerde denizaltıda patlama olduğu ve içerisinde bulunan 58 yaşındaki İngiliz milyarder ve kaşif Hamish Harding, 77 yaşındaki Fransız kaşif Paul-Henry Nargeolet, OceanGate Expeditions’ın CEO’su ve kurucusu Stockton Rush, 48 yaşındaki Pakistan doğumlu İngiliz işadamı Shahzada Dawood ve 19 yaşındaki oğlu Suleman’ın hayatını kaybettiği duyurulmuştu.

ABD ve Kanada olayla ilgili soruşturma başlatmıştı.

Yorumlar (0)