490 yıl sonra bir ilk: Papa'dan tarihi ziyaret!

Bazı ayinleri yönetmek için Fransa'ya giden Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, 490 yılın ardından Marsilya'yı ziyaret eden ilk papa oldu. Papa Franciscus'un yarın Velodrome stadında yöneteceği ayine Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un da katılacağı kaydedildi.

DÜNYA 22.09.2023, 19:55 23.09.2023, 14:31 Hakan Öksüz
490 yıl sonra bir ilk: Papa'dan tarihi ziyaret!

Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, yaptığı bir ziyaretle 490 yılın ardından bir ilki gerçekleştirdi. Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Fransa'nın güneyindeki Marsilya'yı ziyaret etti.

Fransa Başbakanı tarafından karşılandı

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, Papa'yı Marsilya Havalimanı'nda karşıladı. Karşılama töreninde Papalık Marşı'nın ardından Fransa'nın milli marşı La Marseillaise çalındı. Notre-Dame de la Garde Bazilikası'nda yapılacak ayine katılacak olan Papa, törenin ardından araçla alandan ayrıldı.

Velodrome stadında ayin yönetecek

Marsilya'da göçmenler hakkında bir konuşma yapacağı öğrenilen Papa, denizde yaşamını yitiren göçmen ve denizciler için dikilen anıta ziyarette bulunacak. 490 yılın ardından Marsilya'yı ziyaret eden ilk papa olan Franciscus, yarın Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un da katılacağı Velodrome stadındaki ayini yönetecek.

Yorumlar (0)