4+1 mağaraya içme suyu hattı çekmişler

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-1 ve Pençe-2 Operasyonları ile terör örgütü PKK/YPG'ye darbe vurulmaya devam ederken, Hakurk bölgesindeki arama-tarama faaliyetleri sırasında dere üzerine kurulmuş tek hatlı teleferik sistemi ile 4+1 mağaraya çekilmiş içme suyu hattı bulundu.

DÜNYA 11.12.2019, 11:29
4+1 mağaraya içme suyu hattı çekmişler

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesindeki arama-tarama faaliyetleri sırasında, bölücü terör örgütü PKK/YPG'li teröristler tarafından dere üzerine kurulmuş tek hatlı teleferik sistemi tespit edildi.

MSB'den (Millî Savunma Bakanlığı) yapılan açıklamaya göre, 27 Mayıs'tan bu yana Irak'ın kuzeyinde başarıyla süren Pençe-1 ve Pençe-2 Operasyonları ile terör örgütü PKK/YPG'ye darbe vurulmaya devam ediliyor.

Bölücü terör örgütüne ait çok sayıda sığınak ve mağarada gizlenen silah ve mühimmatların bulunarak yok edilirken, son olarak Hakurk bölgesinde gerçekleşen arama-tarama faaliyetleri sırasında dere üzerine kurulmuş tek hatlı teleferik sistemi bulundu.

Ayrıca bölücü terör örgütü PKK'lı teröristler tarafından kullanılan 5 gözlü mağaraya yakın civardaki bir dereden içme suyu boru hattı çekildiği tespit edildi.

Yine Pençe operasyonları sırasında bulunan ve üç ayrı girişi olan bir başka mağarada ise 6 AK-47 piyade tüfeği, hafif makineli tüfek, RPG-7 roketatar, 3 bin 500 çeşitli çapta fişek, 2 ağır silah dürbünü, termal dürbün, gece görüş gözlüğü, 2 el dürbünü, fotoğraf makinesi, 6 antitank RPG-7 mühimmatı, 8 RPG-7 sevk fişeği, doçka namlusu, iki el bombası, 31 AK-47 şarjörü, 2 jelikan ile çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilerek bazılarına el konuldu bazıları ise imha edildi.

Yorumlar (0)
27
açık