3 defa İsrail kurşunlarının hedefi olmuştu: "Filistinli cesur kız" Ahid et-Temimi'yi gözaltına alındı

Yaşamı boyunca 3 kez İsrail kurşunuyla yaralanan "Filistinli cesur kız" olarak tanınan Ahid et-Temimi, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde İsrail askerleri tarafından gözaltına aldı.

DÜNYA 06.11.2023, 13:51 Şeyda Gül
3 defa İsrail kurşunlarının hedefi olmuştu: "Filistinli cesur kız" Ahid et-Temimi'yi gözaltına alındı

23 yaşındaki "Filistinli cesur kız" Ahid et-Temimi’nin annesi Neriman Temimi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah'ın Nebi Salih beldesindeki evlerine baskın yapıldığını söyledi. İsrail güçlerinin kızını götürdüklerini belirten anne Temimi, İsrail askerlerinin baskın sırasında evlerine zarar verdiklerini ve kullandıkları cep telefonlarına da el koyduklarını ifade etti.

Babası ve Filistinli cesur kız gözaltında

23 yaşındaki kızının gözaltına alındığını dile getiren Neriman Temimi, eşinin de birkaç gün önce İsrail güçleri tarafından gözaltına alındığı vurguladı.

Filistinli cesur kız 3 kez İsrail kurşunuyla yaralanmıştı

"Filistinli cesur kız" olarak tanınan Ahid Temimi 2017 yılında İsrail güçleri tarafından tutuklanmış ve 8 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Hayatı boyunca 3 kez İsrail kurşunuyla yaralanan Ahid Temimi, Hanzala Cesaret Ödülü sahibi "Filistinli cesur kız" AA'nın fotoğraflarıyla dünya gündemine oturmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan cesaretinden dolayı arayıp tebrik etmişti

O dönem tutukluluğunun ardından serbest bırakılan Ahid Et-Temimi ile telefonda görüşmesi gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisini cesaretinden ve mücadele azminden dolayı tebrik etmişti.

Yorumlar (0)