2 Ermeni komutan etkisiz hale getirildi

Ermenistan'ın, çatışmalarda hayatını kaybeden askerlerin isimlerini paylaştığı listede, Başkomutan Yardımcısı Artur Sarkisyan ve Sergey Şakaryan’ın isimlerine de yer verildi.

DÜNYA 02.11.2020, 20:30 03.11.2020, 16:52 Koray
2 Ermeni komutan etkisiz hale getirildi

Azerbaycan ordusunun, işgal altındaki toprakları geri almak için Ermenistan karşısındaki başarılı operasyonlarında, Ermenilerin kayıpları artmaya devam ediyor.

Sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ordusu ile sürmekte olan silahlı çatışmalarda hayatını kaybeden 11 askerin daha ismini paylaştı.

2 Ermeni komutan etkisizleştirildi

Paylaşılan liste ile birlikte, 27 Eylül’de başlayan silahlı çatışmalarda Ermeni tarafında resmi olarak hayatını kaybeden asker sayısı bin 177’ye yükseldi.

Bugün itibarıyla paylaşılan listede Başkomutan Yardımcısı Artur Sarkisyan ve komutanlardan biri Sergey Şakaryan’ın isimleri yer verildi.

Ermeni komutanların ne zaman etkisiz hale getirildikleri ise açıklanmadı.

Celal Arutyunyan'ın etkisizleştirildiği haberi yalanlanmıştı

Azerbaycan ordusu, geçtiğimiz hafta düzenlediği bir operasyonda, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti Başkomutanı Korgeneral Celal Arutyunyan’ın etkisiz hale getirildiğini duyurmuştu.

Ermeni yönetimi bu açıklamayı kabul etmeyerek Arutyunyan’ın yaralandığını iddia ederek, yerine Korgeneral Mikael Arzumanyan’ın getirildiğini belirtmişti.

Yorumlar (0)