Zuckerberg de şaşırdı: 70 milyon kullanıcıya ulaştı

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın sahibi Meta'nın Twitter'a rakip yeni sosyal medya platformu Threads'e kayıt olanların sayısı 70 milyonu buldu. Meta'nın Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg, ulaşılan kullanıcı sayısının beklentilerinin çok üzerinde olduğunu ifade etti.

BİLİM-TEKNOLOJİ 08.07.2023, 10:13 Hanife
Zuckerberg de şaşırdı: 70 milyon kullanıcıya ulaştı

Sosyal medya devlerinin sahibi Mark Zuckerberg, Tweatter’a karşı açtığı Threads uygulamasının son verilerini paylaştı.

Zuckerberg ,"Dün sabah itibarıyla Threads'e 70 milyon kayıt oldu. Beklentilerimizin çok ötesinde." İfadelerine yer verdi.

Açıklamada, Threads da hızla artan kullanıcı sayısının sebebi ise Instagram hesapları aracılığıyla platforma giriş yapabilmesinin etkili olduğu belirtildi.

Threads, çarşamba günü kullanıma açılmıştı

Meta, Twitter'a rakip yeni sosyal medya platformu Threads'i çarşamba günü kullanıma sunmuştu.

Arayüzü Twitter ile benzerlik gösteren Threads ile ilgili açıklamasında Meta, Instagram ekibi tarafından oluşturulmuş olan yeni uygulamada metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için olduğunu, platformda karakter sınırının 500 olduğu, bağlantılar, fotoğraflar ve 5 dakika uzunluğunda videoların da paylaşılabileceği belirtilmişti.

Twitter, Threads nedeniyle Meta'yı tehdit etmişti

Threads kullanıma açılmasının ardından yoğun ilgi görürken Twitter, Threads nedeniyle Meta'ya karşı yasal işlem başlatma uyarısında bulunmuştu.

Twitter'in avukatı Alex Spiro, Zuckerberg'e gönderdiği mektupta, Meta'nın Twitter'in ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyetini sistematik, kasıtlı ve yasa dışı şekilde kötüye kullandığına dair ciddi endişe duyulduğunu belirtmişti.

Meta'nın geçen yıl eski Twitter çalışanlarını işe aldığına işaret eden Spiro, şirketin kasıtlı olarak bu çalışanları birkaç ay içinde Meta'nın "taklit" Threads uygulamasını geliştirmeleri için görevlendirdiğini iddia etmişti.

Twitter'ın sahibi Elon Musk da Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Rekabet güzel, hile değil." değerlendirmesinde bulunmuştu.

Meta'nın İletişim Direktörü Andy Stone ise Twitter'in avukatının mektubuna yanıt olarak Threads'in mühendislik ekibindeki hiç kimsenin eski bir Twitter çalışanı olmadığını belirtmişti.

Yorumlar (0)