Youtube Nedir?

Youtube platformu, dünyanın en çok tercih edilen ve en fazla aktif kullanıcıya sahip ücretsiz video ve müzik paylaşım sitesidir.

BİLİM-TEKNOLOJİ 18.06.2020, 00:00
Youtube Nedir?

Youtube platformu, dünyanın en çok tercih edilen ve en fazla aktif kullanıcıya sahip ücretsiz video ve müzik paylaşım sitesidir. Her gün binlerce yeni video ve müzik dosyaları, kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Her yıl milyonlarca aktif kullanıcıya erişebilen platform üzerinde ne yazık ki çevrimiçi bir müzik dinleme uygulaması yer almıyor. Bu yüzden birçok insan telefonlarına bu dosyaları yükleyemiyor ve daha sonra kullanmak üzere kaydedemiyor. Bizde bu yazımızda Mp3 indirme sorununun çözümünü sizler için ele aldık.

Youtube Sitesinden Mp3 Dosyaları Nasıl İndirilir?

 Youtube üzerinden MP3 olarak dosya indirebilmek için dönüştürücü programların kullanılması şarttır. Bahsettiğimiz bu programlar her kullanıcı için ücretsiz ve güvenli bir şekilde indirme işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Youtube üzerinden indirme işlemini gerçekleştirebilmek için ilk olarak istediğinizi müzik dosyanızı seçmeniz gerekiyor. Daha sonra seçtiğiniz şarkının linkinin tümünü kopyalayarak dönüştürücü platformundaki ilgili yere yapıştırmanız gerekiyor. Daha sonra kullanıcıların videoyu hangi uzantı üzerinden indirmek istediklerini belirlemeleri gerekmektedir. Bu adımları izledikten sonra dönüştürücü uygulamasının sağ alt bölümünde yer alan İndir butonuna tıklamanız gerekiyor. Videoyu istediğiniz formatta indirme işlemi gerçekleştirildikten sonra güvenle telefonlarınızda veya bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz.

 Youtube MP3 İndirme Güvenilir Mi?

 Youtube üzerinden MP3 olarak dosya indirmek isteyen tüm kullanıcıların aklına ilk olarak bu işlem güvenilir mi? sorusu gelmektedir. Çünkü birçok kötü yazılım sahibi kullanıcıların iyi niyetini sömürmekte ve gizli bilgilerin çalınmasını amaçlamaktadır. Bu yüzden Youtube üzerinden MP3 dosyası indirirken en güvenilir ve kaliteli dönüştürücü platformlarını tercih etmek gerekmektedir. Özellikle uzun zamandır kullanıcılara hizmet sağlayan ve olumlu yorumlara sahip olan uygulamaları tercih etmek, yaptığınız işlemler konusunda güven duymanızı sağlamış oluyor. Ayrıca birçok uzmanın ortak görüşüne göre cüzi miktarda bir ücretle bu işlemi gerçekleştirmeye izin veren platformların daha güvenilir olduğu ve sıklıkla tercih edildiği belirtiliyor. Bu yüzden Youtube üzerinden MP3 dosyayı indirmeden önce iyi bir araştırma yapmanız ve bilgilerinizi kötü yazılım sahiplerine kaptırmamanız gerekiyor.

Yorumlar (0)
28
az bulutlu