WhatsApp’ta fotoğraf gönderimlerine güncelleme geliyor

Dünya genelinde en fazla kullanımda olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, fotoğraf gönderimine dair yeni bir özellik getirdiğini açıkladı.

BİLİM-TEKNOLOJİ 22.01.2023, 14:39 23.01.2023, 17:23 Merve Yüksel
WhatsApp’ta fotoğraf gönderimlerine güncelleme geliyor

Mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a gelen yeni özelliklerle beraber kullanıcılara yeni kullanım alanları açılıyor. Uygulama üstünden yollanan fotoğraflarda kalite problemi yaşanması kalitenin düşmesi birçok kullanıcı tarafından eleştirilen öncelikli konulardandı. Söz konusu konu ile ilgili güncelleme getirileceğini paylaşan WhatsApp, artık fotoğraf göndermede sorun yaşanmayacağını aktardı.

Fotoğraf kalitesi seçilecek, kalite düşmeyecek

Karşılıklı şekilde fotoğraf yollayan kullanıcıları yakından ilgilendiren özelliğe yönelik detaylar açıklanmaya başladı. Edinilen bilgilere göre, bundan sonrasında WhatsApp üzerinden gönderilen fotoğraflarda kalite düşüklüğü sorunu yaşanmayacak. WhatsApp üzerinden yollanacak fotoğraflarda kalite seçme özelliği getirilecek. Söz konusu seçeneği kullanıcılarına sunacak olan uygulama, konuya dair detayları önümüzdeki haftalarda net bir şekilde açıklayarak güncelleme sağlayacak.

Yorumlar (0)