WhatsApp uygulamaya farklı bir görsellik katacak yeni özelliğini duyurdu

WhatsApp tarafından kullanıcıların her bir sohbet için ayrı bir duvar kağıdı belirlemesine imkan veren yeni bir özellik kullanıma sunuldu.

BİLİM-TEKNOLOJİ 01.12.2020, 15:50 01.12.2020, 16:31 Burak!
WhatsApp uygulamaya farklı bir görsellik katacak yeni özelliğini duyurdu

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servislerinden WhatsApp, geçtiğimiz günlerde alışveriş özelliğini yayınlayıp bunu bütün kullanıcıların özelliğine açmıştı.

Facebook'un bünyesinde faaliyetlerini sürdüren WhatsApp şimdi ise her bir sohbet için ayrı bir duvar kağıdının belirlenebileceği özelliğini devreye aldı.

Sohbetler için farklı duvar kağıtları seçilebilecek

Şimdiye dek WhatsApp'ta bütün sohbetlerde geçerli olan tek bir duvar kağıdı tercih edilebiliyordu. Yeni özellikle beraber kullanıcılar artık her sohbet için farklı bir duvar kağıdı belirleyebilecek. Böylece sohbetler de birbirinden görsel açıdan ayrılmış olacak.

Duvar kağıdı nasıl değiştirilir?

Yeni özellikle bir sohbetin duvar kağıdını değiştirebilmek amacıyla öncelikle uygulamanın kesinlikle güncel olması gerekiyor.

Ardından bir sohbeti açıp sağ üstteki üç nokta menüsüne basıp 'Duvar kağıdı' seçeneğine dokunmalısınız.

'Değiştir' seçeneğine tıkladıktan sonra duvar kağıdını seçip ardından ise 'Duvar Kağıdını Ayarla'ya basarak işlemi onaylamanız gerekiyor.

WhatsApp tarafından bu özellik şu an için sadece sınırlı sayıda kullanıcıya ulaştı diyebiliriz. Bu nedenle telefonunuza özelliğin gelip gelmediğini kontrol etmenizde yarar var.

Yorumlar (0)
18
açık