Twitter'ın yeni rakibi "Threads" kullanımda

Twitter'ın sahibi Elon Musk'ın kafes dövüşü teklifini kabul eden Meta'nın sahibi Mark Zuckerberg, Threads adlı yeni platformunu duyurdu. Zuckerberg, Twitter'a rakip olarak kurulan platformun 100'den fazla ülkede kullanıma açıldığını kaydetti.

BİLİM-TEKNOLOJİ 06.07.2023, 08:39 07.07.2023, 09:06 Hakan Öksüz
Twitter'ın yeni rakibi "Threads" kullanımda

Instagram, WhatsApp ve Facebook'un sahibi olan Meta şirketi, Twitter'a rakip olarak geliştirilen "Threads" adlı sosyal medya platformunun kullanıma sunulduğunu duyurdu. Instagram ekibinin oluşturduğu platformda, herkese açık sohbetlere katılınabileceği ve metin içeriklerinin paylaşılabileceği bildirildi.

Yazı sınırı 500 karakter

Yapılan açıklamaya göre "Threads" platformuna Instagram hesapları üzerinden girilebiliyor. Platformda en fazla 500 karakter olmak üzere paylaşım yapılabileceği kaydedildi. Öte yandan 5 dakika uzunluğundaki videoların yanı sıra fotoğraf ve bağlantı paylaşmak da mümkün.

100'den fazla ülkede kullanıma açıldı

Android ve iOS için en az 100 ülkede kullanıma açılan Threads'in, Google Play Store ile App Store'dan indirilebileceği vurgulandı. Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg, platformdaki ilk paylaşımında, "Hadi yapalım bunu, hoşgeldiniz." ifadesine yer verdi. 

İlk 2 saatte 2 milyon üyeyi geçti

Platformun ilk 2 saat içinde 2 milyondan fazla üye kazandığını kaydeden Zuckerberg, "Sohbet için samimi bir kamusal alan oluşturmak istedik. Instagram'ın en iyi yaptığı şeyleri de platforma ekledik." dedi.

Yorumlar (0)