Twitter'ın yeni rakibi belli oldu: Meta'dan flaş Threads adımı

Instagram ve Facebook'un sahibi teknoloji şirketi Meta, Twitter'a rakip olacak yeni sosyal medya platformu Threads'i 6 Temmuz'da kullanıma sunacağını duyurdu.

BİLİM-TEKNOLOJİ 04.07.2023, 13:03 Şeyda Gül
Twitter'ın yeni rakibi belli oldu: Meta'dan flaş Threads adımı

Facebook, Instagram ve WhatsApp'in sahibi Meta, Twitter'a rakip olacak yeni uygulaması olan Threads'i kullanıcılar ile buluşturmak için gün sayıyor. BBC'de yer alan habere göre, ücretsiz olacak Threads'da görüntülenecek içerik sayısında sınır olmayacağı öngörülüyor. Uygulamanın ara yüzüne ait görseller incelendiğimde yeni platformun Twitter'a benzerliği dikkati çekiyor. Ancak Meta’dan yapılan açıklamada Threads'in "metin tabanlı sohbet uygulaması" olacağı vurgulandı.

Her şeyin tartışılabileceği bir yer olacak

Meta tarafından yapılan açıklamada, Threads'de toplulukların bugün ilgilendikleri konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışabileceği bir yer olacağı bilgisi paylaşıldı. Meta’dan yapılan açıklamada “İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun, en sevdiğiniz içerik oluşturucuları ve aynı şeyleri seven diğerlerini takip edip onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya fikirlerinizi, düşüncelerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak için kendinize ait sadık bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz” ifadelerine yer verildi.

Threads ne zaman çıkacak?

Henüz indirilmeye açılmayan uygulama 6 Temmuz tarihinden itibaren piyasaya sürülecek ve Apple Store'dan kolaylıkla indirilebilecek. Threads, konum bilgisi, satın alınan ürünler ve internet geçmişi gibi pek çok veriye erişim sağlayabilecek.

Threads’a nasıl kayıt olunur?

Apple Store üzerinde uygulamayı indirin kullanıcılar, Instagram hesaplarını kullanarak platforma kayıt olabilecekler ve mevcut kişilerini takip edebilecekler. Ancak Threads hesabı açmak için Instagram'a üye olma şartının bulunmuyor. Buna göre Instagram hesabı olmayan kullanıcılar yeni hesap açarak Threads'e kayıt olabilecek.

Threads, Twitter'a gerçek rakip olabilir

Twitter'a rakip olarak çıkan uygulamalar arasında ilk olmayan Threads’ın ne kadar kullanıcı tarafından tercih edileceği merak konusu oldu. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın sahibi olduğu "Truth Social"ın yanı sıra "Mastadon" ve "Bluesky" uygulamaları Twitter'a rakip çıkmıştı.

Yorumlar (0)