Şikayet yağdı, Twitter binasındaki logo kaldırıldı

Twitter'ın sahibi Elon Musk, platformun logosunu "X" harfine dönüştürdükten sonra San Francisco'da yer alan genel merkez binasının üzerine de aynı logoyu yerleştirmiş. Parlak X logosunun bölge sakinlerini rahatsız ettiği ve kaldırıldığı bilgisi geldi.

BİLİM-TEKNOLOJİ 01.08.2023, 10:16 02.08.2023, 09:18 Hakan Öksüz
Şikayet yağdı, Twitter binasındaki logo kaldırıldı

Twitter'da yaptığı güncellemelerle sık sık gündeme gelen milyarder girişimci Elon Musk, son olarak platformun "mavi kuş" şeklindeki logosunu "X" harfi ile değiştirmişti. Sosyal medya platformunun San Francisco'da yer alan genel merkez binasının üzerine de parlak bir X logosu yerleştirilmişti.

24 şikayet dilekçesi gönderildi

Bölge sakinlerinden izin alınmadan yapılan logo değişikliği, Twitter yönetiminin başını ağrıttı. Genel merkezdeki kuş logosunun yerine konulan parlak X logosu, bölge sakinlerini rahatsız etti. San Francisco Yapı Denetim Dairesi, konuya ilişkin 24 şikayet dilekçesinin geldiğini bildirdi.

Bölge sakinleri rahatsız oldu, tabela kaldırıldı

Söz konusu yeni X logusunun etrafa yaydığı ışığın, bölge sakinlerini rahatsız ettiği kaydedildi. Öte yandan logonun güvenli şekilde yerleştirmediği vurgulandı. Tartışmalar sürerken Twitter'ın genel merkezindeki X logosunun kaldırıldığı görüldü.

Yorumlar (0)