Musk, borsa dolandırıcılığı davasında ifade verdi

Tesla'nın Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk’a, 2018'de yaptığı bir Twitter paylaşımı nedeniyle dava açılmıştı. Yargılandığı davada ifade veren Musk, tweetlerinin Tesla'nın hisse fiyatının yükselmesine veya düşmesine neden olmadığını savundu.

BİLİM-TEKNOLOJİ 21.01.2023, 10:20 22.01.2023, 12:59 Hanife
Musk, borsa dolandırıcılığı davasında ifade verdi

Elon Musk, Tesla yatırımcıları tarafından 2018'de yaptığı bir paylaşım nedeniyle hakkında açılan davada San Fransisco Federal Mahkemesi'nde savunmasını yaptı.

Musk, attığı tweetlerinin insanların ona inandığı veya ona göre hareket edeceği anlamına gelmediğini, hisse fiyatının yükselmesine veya düşmesine neden olmadığını söyledi.

Ne olmuştu?

Tesla CEO'su Musk, 2018 yılında attığı bir tweette, şirketin hisse başına 420 dolar ödeyerek borsadan çekmeyi değerlendirdiğini, bunun için fonların güvence altına alındığını söylemişti.

Bunun üzerine ise Tesla yatırımcıları dolandırıldıklarını ve milyarlarca dolar zarara uğradıklarını belirterek Musk'a tazminat davası açmıştı.

Davacı taraf avukatları, Musk'ın, söz konusu paylaşımı bilinçli olarak yaptığını ve Tesla hisselerinde dengesizlik yaşanmasına neden olduğunu iddia ediyor.

Yorumlar (0)