Milli elektrikli tren için tarih netleşti!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Milli elektrikli tren, 29 Mayıs'ta raylara indirilip test edilmeye başlanacak. Testlere göre, eylül ayında bu trenler vatandaşlarımızca kullanılmaya başlanacak" ifadelerini kullandı.

BİLİM-TEKNOLOJİ 21.02.2020, 17:36
Milli elektrikli tren için tarih netleşti!

Adapazarı ilçesindeki Türkiye Vagon Sanayi AŞ'yi (TÜVASAŞ) ziyaret eden Bakan Varank, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir tarafından karşılandı.

TÜVASAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İlhan Kocaarslan'dan çalışmalarla ilgili bilgi alan Varank, yapımı süren Milli Elektrikli Tren Seti'ni inceledi.

Gazetecilere demeç veren Bakan Varank, TÜVASAŞ'ın Alüminyum Gövde Üretim Fabrikası'nı açtıktan sonra çok yol aldığını bildirdi. 

Önceki günlerde açıklanan 2020 Yatırım Planı'nda TÜVASAŞ'ın da yer aldığını hatırlatan Varank, 56 hızlı tren setinin kurumdan temin edileceğini ifade etti. 

TÜVASAŞ'ın Türkiye için önemli bir altyapı olduğunu kaydeden Varank, "Milli hızlı trenlerimizi, milli yüksek hızlı trenlerimizi entegre bir şekilde, tasarımdan son noktaya kadar üretebildiğimiz bir tesisten bahsediyoruz. Gördüklerimden oldukça etkilendim" dedi.

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu