Huawei, şehir gürültüsünü yok etti!

Huawei FreeBuds 3, şehrin gürültüsüne etkin çözüm buldu. Şehir gürültüsü yok olmuyor ama "şehir gürültülü mü" haberiniz de olmuyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ 15.01.2020, 11:24 15.01.2020, 12:55
Huawei, şehir gürültüsünü yok etti!

Huawei FreeBuds 3, siyah ve beyaz renk seçenekleri ve bin 99TL tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatıyla kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Huawei FreeBuds 3, hassas ve gerçek zamanlı algoritmasıyla çevre gürültüsünü etkin bir şekilde yok ediyor.

Çevredeki istenmeyen sesler, günlük yaşamda kişiyi dört bir taraftan kuşatıyor ve özellikle kent hayatında her yerde ortaya çıkan gürültüler, dinlenmeye engel olarak sağlığı da olumsuz yönde etkiliyor.

Huawei FreeBuds 3, dünyanın ilk açık tasarıma sahip aktif gürültü engelleme özelliğiyle kentin içinde özel bir alan yaratmaya imkân sağlıyor.

Nasıl çözdü?

Çinli teknoloji devi Huawei, FreeBuds 3'ün geliştirilmesi aşamasında gürültü sinyali verilerini birçok farklı senaryoda analiz ederek sinyal özelliklerini sınıflandırdı ve kategorilere ayırdı.

Huawei FreeBuds 3, Kirin A1 yongası için gelişmiş bir ses dijital sinyal işlemcisiyle birlikte geliyor.

Yonga, ses işleme frekansında sunduğu 356 MHZ'e varan oranları ile öne çıkıyor.

Birbirinden farklı kulak kanalı şekillerine göre ayarlanıyor

Hassas ve gerçek zamanlı 3A çağrı gürültü azaltma algoritması, Huawei FreeBuds 3'ün diğer tarafın daha net duymasını ve yüksek kaliteli bir çağrı deneyimi yaratmasını sağlamak için çevre gürültüsünü etkin bir şekilde azaltıyor.

Huawei FreeBuds 3, hem çağrı gürültüsünü azaltma hem de gerçek zamanlı aktif gürültü azaltma özelliğini destekleyen ilk Open-fit TWS kulak içi kulaklık olarak biliniyor.

Kulak kanalının simülasyonuna dayanarak, gürültü azaltma sinyalinin çıkış frekansı ve yoğunluğu, farklı kulak kanalı şekilleri için ayarlanarak aktif gürültü azaltma etkisi sağlanıyor.

ANC işlevini açmak ve kapatmak için sol kulak içine hafifçe vurularak gürültülü bir mekanda bile düşük sesle müzik dinlenebiliyor.

Fiyatı ne kadar?

Huawei FreeBuds 3, siyah ve beyaz renk seçenekleri ve bin 99 lira tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatıyla kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu