Google'a erişim sorunu! Google çöktü mü?

Arama motoru devi Google ve sağladığı hizmetlerde erişim sıkıntısı yaşanıyor. Türk Telekom, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği 'Siber Saldırı' ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır." ifadelerine yer verdi.

BİLİM-TEKNOLOJİ 20.01.2020, 16:18 20.01.2020, 17:51
Google'a erişim sorunu! Google çöktü mü?

Google’da meydana gelen yavaşlama, sunduğu tüm hizmetlerde aksamaya neden oldu. 

Gmail, Youtube, Google Analytics ve arama sayfasındaki yavaşlığa ilişkin henüz açıklama gelmedi. 

Google'ın teknik sorularının gösterildiği haritada, Türkiye'nin büyük bir bölümünde erişim sıkıntısının olduğu anlaşılıyor.

Türk Telekom: Siber saldırı düzenleniyor!

Türk Telekom'dan internet erişiminde yaşanan sıkıntıya ilişkin açıklama geldi.

Söz konusu açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği 'Siber Saldırı' ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız."

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu