Galaxy Note10’u Galaxy S10’a taşıdılar

Türkiye’de 26 Eylül'den itibaren dağıtılmaya başlanan güncelleme ile Galaxy Note10’da bulunan güçlü özellikler Galaxy S10 modellerinde kullanıma sunuldu.

BİLİM-TEKNOLOJİ 01.10.2019, 16:28
Galaxy Note10’u Galaxy S10’a taşıdılar

Samsung Galaxy Note10’un en çok beğenilen güçlü özellikleri yazılım güncellemesiyle Samsung Galaxy S10’a geliyor.

Konuya ilişkin Samsung'dan yapılan açıklamaya göre, Galaxy Note10 ve Note10+'ta kullanıcıların yaratıcılıklarını ortaya çıkaran birçok güçlü araç bulunuyor. Samsung Electronics şirketi, 26 Eylül tarihinden itibaren Türkiye’de dağıtılmaya başlanan güncelleme ile Galaxy Note10’da bulunan güçlü özellikleri Galaxy S10 modellerinde kullanıma sundu. Bu özellikler arasında AR Doodle, dahili video düzenleyici ve Windows’a Bağlantı entegrasyonu da yer alıyor.

Kamera ve video özellikleri

Son güncellemeyi indiren Galaxy S10 kullanıcıları, akıllı telefonlarının neredeyse profesyonel düzeydeki kamerasının daha da güçlendiğinin farkına varacak. Güncelleme sayesinde kameranın Gece Modu ön kamerada da kullanılabilecek. Kullanıcılar böylece gün batımından sonra canlı fotoğraflar çekmek için daha fazla imkâna sahip olacak. Güncelleme ile süper sabit video stabilizasyon özelliği de gelişecek. Kullanıcılar AR Doodle ile videolarını artırılmış gerçeklik destekli eğlenceli çizimler ve mesajlarla zenginleştirecek. Canlı Odak video ise ön veya arka kamerayla çekilen videolara bokeh efekti yanibulanıklaştırma, büyük çember, renk noktası ve bozulma gibi efekt ekleme olanağı sunacak.

Samsung Galaxy S10 kullanıcıları bir video çektikten sonra, bu videoyu Galeri uygulamasından erişilebilen video düzenleyicideki çok sayıda araç sayesinde paylaşmaya değer bir kaliteye ulaştırabilecek. Videoları kesip birleştirme, oynatma hızını ayarlama ve buna benzer birçok seçeneğe sahip bu çok yönlü özellik, videoları neredeyse bir profesyonel gibi kolayca düzenleme imkânı veriyor. İçerikleri daha zengin duruma getirmek için alt yazı ve arka plan müziği bile seçilebilecek.

Samsung DeX desteği

Samsung'un son güncellemesi içinde ayrıca PC için Samsung DeX desteği de bulunuyor. Kullanıcılar SamsungDeX.com adresinden uygulamayı indirebiliyor. Kullanıcılar, Galaxy S10’larını USB kablosuyla PC’ye bağladıklarında Samsung DeX’ten yararlanabiliyor.

Windows'a bağlantı desteği

Hizmete sunulan güncelleme, Windows’a Bağlantı desteğini de sağlıyor. Bu sayede, Samsung Galaxy S10 kullanıcıları telefonlarını Windows 10 bilgisayarlarına kablosuz bir şekilde bağlayabiliyor, içerikleri görebiliyor, mesaj gönderip alabiliyor ve son fotoğrafları bilgisayarlarından senkronize edebiliyor.

Mesajlar

Samsung Galaxy S10 kullanıcılarının her gün yararlandığı Mesajlar gibi uygulamalar da daha yönlü ve kullanışlı duruma getirildi. Kurulumu kolaylaştırılan Samsung Pass ile Galaxy S10 kullanıcıları dilerse cihazlarının gelişmiş biyometrik teknolojilerinden yararlanarak uygulamalara ve web sitelerine hızlı ve güvenli bir şekilde giriş yapabiliyor. Mesajlar uygulamasında, fotoğraf ve video eklemek için kullanılan yeni simgeler metin penceresinin sol tarafına konuldu. Böylece kullanıcılar ihtiyaç duydukları dosyalara kolayca erişme imkânına sahip olabiliyor.

Yorumlar (0)
16
açık