Facebook Bursa'da ofis açıyor

Sosyal medya devi Facebook, dijital platformdaki genç girişimcileri ortaya çıkarmak amacıyla Bursa'ya ofis açıyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ 07.01.2020, 10:32
Facebook Bursa'da ofis açıyor

Sosyal medya devi Facebook Türkiye genelinde İstanbul merkezli 8 ilde ofis açıyor. Ofislerden ilki 13 Ocak'ta Bursa'da hizmet vermeye başlayacak. Dünyanın en büyük sosyal medya araçlarından biri olan Facebook'un hedefi dijital platformda genç girişimcileri bulup ortaya çıkarmak.

Bursa Ticaret Borsası Başkanı aynı zamanda TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, sosyal medya platformu Facebook'un dünya genelinde 7 şehirde ofis açma kararı aldığını, Türkiye'de TOBB ve Habitat iş birliğinde yapılacak çalışmalar için İstanbul'un belirlendiğini, İstanbul'a bağlı olarak da Bursa başta olmak üzere 8 ilde şubeleşmeye gidildiğini duyurdu.

Ticaret Borsası'nın himayesinde ve sivil mimari örneği olan Doğanbey Mahallesindeki binasında oluşturulan ofis 13 Ocak'ta faaliyete girecek.

Kurulacak ofisin amacının genç girişimcilere dijital alanda yeni yeni açılımlar sağlamak olduğunu belirten Bursa Ticaret Borsası Başkanı aynı zamanda TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, bu konu ile ilgili Bursa'daki bir üniversite ile protokol yaptıklarını belirterek, "Gençlerin üniversite döneminden başlayarak dijitalleşme temelli iş modellerinin geliştirilmesinin önü açılacak" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu