Elon Musk, Twitter CEO’suna çağrı yaptı: Açık oturumda tartışalım

Kısa süre önce Twitter’ı satın almaktan vazgeçerek bir kez daha gündeme gelen dünyaca ünlü iş insanı Elon Musk, sosyal medya platformundaki bot hesaplarla ilgili Twitter CEO’su Parag Agrawal’e çağrı yaparak, “Bu konuyu açık oturumda tartışalım. Kendisine çağrıda bulunuyorum” dedi. 

BİLİM-TEKNOLOJİ 07.08.2022, 09:26 08.08.2022, 12:41 Yıldırım Murathan
Elon Musk, Twitter CEO’suna çağrı yaptı: Açık oturumda tartışalım

Önce 44 milyar dolar bedelle Twitter’ı satın almak için ön anlaşmaya varan, ardından da bot hesap sayılarının gerçeği yansıtmadığını öne sürerek anlaşmadan çekilen Elon Musk, dünyaca ünlü sosyal medya platformuna yönelik açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Twitter’ın bot hesapları ölçme konusunda yanlış bir yol izlediğini vurgulayan Musk, kendisine verilen bot hesap verilerinin yüzde 10 oranında farklılık gösterdiğini iddia etti. 

“Twitter içindeki bot hesap verilerini konuşmamız gerekir”

Açıklamalarında Twitter CEO’su Parag Agrawal’e de seslenen Musk, “Twitter içindeki bot hesap verilerini konuşmamız gerekir. Ben Twitter CEO’su Agrawal’e bir kez daha sesleniyorum. Bu konuyu açık oturumda tartışalım. Kendisine çağrıda bulunuyorum” ifadelerini kullandı. Musk’ın açıklamalarına ilişkin görüşlerini paylaşan bazı internet kullanıcıları, dünyaca ünlü iş insanının Twitter ile mahkemelik olmamak için bu tarz bir yol izlediğini öne sürdü. 

Twitter yatırımcılarına seslendi

Kısa süre önce de Twitter üzerinden bir açıklama yayımlayan Musk, sosyal medya platformundaki bot hesap yüzdesinin daha fazla olduğunu belirterek, şirket yöneticilerinin bunu kabul etmesi gerektiğini vurguladı. Twitter yatırımcılarına da seslenen Tesla CEO’su, “Bu yanlışlığa karşı bir an önce harekete geçmelisiniz ve gerekli adımları atmalısınız” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
23
açık