Elon Musk'ın "X" planı: Herkes için ücretli olabilir!

Elon Musk'ın sosyal medya platformu "X" ile ilgili yeni planı, kullanıcıları kızdıracağa benziyor. İddialara göre Musk, platformdaki sahte hesapları ayıklamak için doğrulama sistemi getirecek ve herkesten küçük bir ücret alacak.

BİLİM-TEKNOLOJİ 19.09.2023, 08:43 20.09.2023, 11:16 Hakan Öksüz
Elon Musk'ın "X" planı: Herkes için ücretli olabilir!

Son günlerde bazı basın organlarında yer alan haberlere göre SpaceX ve Tesla'nın sahibi Elon Musk, sosyal medya platformu "X" hakkında "herkese ücretli olacak" şeklinde bir açıklama yaptı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir araya gelen milyarder girişimcinin, "Sahte hesapları ayıklamanın tek yöntemi ödeme sistemi getirmek." dedi.

Anlık bir yorum mu, yoksa gerçek bir plan mı?

Elon Musk'ın platformu ücretlendirme planı hakkında CNBC'de bir haber yapıldı. Habere göre Musk, "Platformun kullanıcı için aylık küçük bir ödeme düşünüyoruz." diye konuştu. Twitter yönetiminden konuya dair resmi açıklama gelmedi. Bazı sosyal medya kullanıcıları, bunun anlık bir yorum olduğunu ve platformun ücretlendirilemeyeceğini kaydetti.

Musk'ın çözümü: Doğrulama sistemi

"X" platformunu (eski adı Twitter) sahte hesaplardan temizlemek için uzun süredir çeşitli formüller deneyen Musk, bunun tek çözümünün doğrulama sistemi olduğu görüşünde. 

Milyarder girişimcinin platformla ilgili şimdiye kadarki en büyük adımı, "X Premium" oldu. Bunun için aylık 8 dolar ödeyen ve "mavi tik" alan kullanıcılar, karakter sınırına takılmadan daha uzun gönderiler yazabiliyor. Ayrıca bu kullanıcılar, platforma daha fazla görünür oluyor.

Yorumlar (0)