Ekşi Sözlük’e yeniden erişim engeli

Geçtiğimiz günlerde erişim engeli kararı alınan Ekşi Sözlük ile ilgili yeni bir gelişme meydana geldi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından, Ekşi Sözlük hakkında getirilen erişim engeli kararı, 2 Mart günü kaldırılmıştı. Son alınan kararın ardından platforma erişim tekrar engellendi.

BİLİM-TEKNOLOJİ 03.03.2023, 10:29 04.03.2023, 09:21 Merve Yüksel
Ekşi Sözlük’e yeniden erişim engeli

Ekşi Sözlük adına yeniden erişim engeli kararı verildi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, alınan erişim engeli kararının mahkeme tarafından kaldırılmasına itirazda bulunmuştu. 2 Mart günü konu ile ilgili açıklamada bulunan Ekşi Sözlük yöneticisi Başak Burut, erişim engelinin kaldırıldığını açıklamıştı.

İtiraz edildi

Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından Ekşi Sözlük için verilen erişim engelinin kaldırmasına dair gerçekleştirilen itiraza incelemede bulunan 5. Sulh Ceza Hakimliği, Ekşi Sözlükʼe yeniden erişim engeli getirilmesi yönünde karar verdi.

Ne olmuştu?

21 Şubat günü Ekşi Sözlük'e erişim engelinin getirilmesi yönünde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından karar alınmıştı. Kullanıcılar siteye giriş yapamazken BTK’nın sorgu sayfası üzerinde “eksisozluk.com, 21/02/2023 tarihli ve 490.05.01.2023.-100029 sayılı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararıyla erişime engellenmiştir” bilgilendirmesi bulunuyordu.

Yorumlar (0)