Aziz Sancar TEKNOFEST’te: Geleceğin Nobel ödülü buradan çıkabilir!

TEKNOFEST’e katılanlara seslenen Nobel ödüllü bilim insanımız Aziz Sancar, “Eğer işler iyi gitmezse inatçı olun. Geleceğimiz için umudum büyük. Geleceğin Nobel ödülü buradan çıkabilir.” dedi.

BİLİM-TEKNOLOJİ 24.09.2021, 19:08 24.09.2021, 22:29 Kaya
Aziz Sancar TEKNOFEST’te: Geleceğin Nobel ödülü buradan çıkabilir!

Nobel ödüllü bilim insanımız Aziz Sancar, TEKNOFEST’te TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile etkinlik alanına ziyarette bulundu.

Sancar, gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

“Geleceğimiz için çok fazla umut barındırıyorum”

Ziyaret sonrası yaptığı konuşmada Sancar, “Buraya Türk dünyasında teknolojiyi ve bilimi teşvik etmek maksadıyla geldim. Gördüklerim gerçekten beni bir hayli gururlandırarak cesaret verdi. Geleceğimiz için umudum oldukça fazla. Bunu gerçekleştiren gençlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

“Bilim ve teknolojiyle uğraşın”

Sancar, kendisine sorulan TEKNOFEST sorusu üzerine, “Gelecekteki NOBEL’ler buradan çıkabilir. Yeniden söylüyorum. Teknolojiyi Nobel için yapmayın. Ülkemize ve insanlığa yararlı şeyler yapmaya çabalayın. Teknoloji ve bilim yapın. Cumhurbaşkanımız sağolsun bana çok fazla değer veriyor ve bütün etkinliklere davet ediyor. Hatta BM’ye de davet etmişti.” dedi.

“İşler iyi gitmezse de inatçı olun ve memleket sevgisini unutmayın”

Gençlere seslenen Sancar, şunları söyledi:

“İşler iyi gitmediğinde inatçı olun ve çok çalışın. Fatih Sultan Mehmet’in ‘Ya ben onu alırım ya o beni’ vizyonuyla çalışın. Ülke sevginizi unutmayın. Memleket sevgisi olmadan bir şey olmaz.”

Bayraktar, Aziz Sancar’ın elini öptü

Konuşma sonrası TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Prof. Dr. Aziz Sancar’ın elini öpüp şükranlarını sundu. Ardından ise Sancar ile beraberindeki kişiler sahneden katılımcıları selamladı.

Yorumlar (0)