Apple, o birimi satın aldı

Apple'dan yeni hamle... Ünlü teknoloji şirketi, mikro çip üreticisi Intel'in akıllı telefon modemleri üreten birimini 1 milyar dolar bedelle satın aldı.

BİLİM-TEKNOLOJİ 26.07.2019, 00:51
Apple, o birimi satın aldı

Şirketten yapılan açıklamada, Intel'in akıllı telefon modemleri üreten biriminin çoğunluk hisselerinin 1 milyar dolar bedelle Apple'a devredilmesi için anlaşmaya varıldığı kaydedildi.

Açıklamada, anlaşmanın ardından Intel'in söz konusu birimine ait altyapı ve donanımın yanı sıra fikri ve sınai mülkiyet haklarının Apple'a devredileceği belirtildi.

2 BİNDEN FAZLA INTEL ÇALIŞANI APPLE'A GEÇECEK 

2019 yılının son çeyreğinde sonuçlandırılması öngörülen birleşmenin ardından Intel'in akıllı telefon modem birimindeki 2 bin 200 çalışanın Apple'a katılacağı ifade edildi.

Apple'ın anlaşmayla birlikte kablosuz internet erişiminde kullanılan ve gelecekte kullanılmak üzere geliştirilen hücre teknolojisi protokollerinden modem mimarisi ve işleyişine kadar 17 bin teknoloji patentine sahip olacağı kaydedildi.

Anlaşmanın ardından Intel'in akıllı telefonlar dışında, kişisel bilgisayarlar, nesnelerin interneti ve sürücüsüz araçlar gibi cihaz ve ortamlar için bağımsız olarak modem üretmeyi sürdüreceği belirtildi.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu