Ankara, Konya ve İzmir’de bazı yerler "teknoloji geliştirme bölgesi" ilan edildi

Ankara, Konya ve İzmir’deki bazı bölgelerin "teknoloji geliştirme bölgesi" olarak tescillenmesine karar verildi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, bugün itibari ile Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

BİLİM-TEKNOLOJİ 04.08.2023, 09:23 05.08.2023, 09:26 Özgü Kübra
Ankara, Konya ve İzmir’de bazı yerler "teknoloji geliştirme bölgesi" ilan edildi

Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre Ankara, Konya ve İzmir’deki bazı alanlar "teknoloji geliştirme bölgesi" olarak ilan edildi.

Karara göre, Ankara Yenimahalle’deki Yuva Mahallesi'nde yer alan 9 bin 466 metrekarelik alan, Ankara Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Ek Alanı olarak ilan edilirken, yine aynı semtteki 30 bin 206 metrekare büyüklüğündeki alan da TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak tescillendi.

Konya'nın Selçuklu ilçesideki Ardıçlı Mahallesi'nde bulunan 38 bin 826 metrekarelik alan Selçuk Üniversitesi, İzmir'in Balçova ilçesindeki İnciraltı Mahallesi'nde yer alan 6 bin 61 metrekarelik alan Dokuz Eylül Üniversitesi ve Ankara'nın Çankaya ilçesindeki Lodumlu Mahallesi'nde bulunan 30 bin 776 metrekare büyüklüğündeki alan da Ankara Bilim Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak ilan edildi.

Ankara Çankaya’daki Lodumlu Mahallesi'nde bulunan Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin sınırlarında ise değişiklik yapılması yönünde karar verildi.

Yorumlar (0)