4 MIUI 11 ile Xiaomi Mi 8 yepyeni oldu

BİLİM-TEKNOLOJİ 28.10.2019, 13:30 29.10.2019, 15:56 Burak kaya
4 MIUI 11 ile Xiaomi Mi 8 yepyeni oldu

Xiaomi’nin son gözdesi Mi 8, MIUI 11 güncellemesiyle epey yenilendi. Yeni güncellemeyle birlikte sistemsel birçok sorun ortadan kaldırılarak kullanıcı deneyiminde daha da yol katedildi.

Xiaomi’nin amiral gemisi Mi 8, daha önce yayımlanan MIU 11 sürümü gelecek telefonların listesinde yer alıyordu. Peki yeni sürüm, Mi 8’e neler getirdi?

Xiaomi Mi 8 MIUI 11 güncellemesiyle artık daha güvenli

Snapdragon 845 işlemcisi bulunan cihaz, 6.21 inçlik Gorilla Glass tabanla birlikte dikkatleri üzerine çekmişti. Piyasaya çıktığı zaman MIUI 10 ve Android 8.1 Oreo kanadından desteklenen cihaz şimdi ise Android 10 ile devam ediyor.

Yüksek hızda indirme ve hızlı şarj desteği ile gelen Snapdragon 845, Mi 8 kullanıcılarının deneyimini bir hayli iyileştirmişti. Peki donanımdan ayrılıp yazılıma doğru geçiş yapan Xiaomi, MIU11 için hangi açıklamaları yaptı?

Yeni sürümle birlikte güncellemenin 2.1 GB boyutunda olduğunu ifade eden Xiaomi, Google’ın Ekim ayı için yayınladığı güvenlik güncellemesini de kullandığını açıkladı. Android 10 tabanlı MIUI 11, henüz daha geliştirilme kademesinde. Yani yazılım tüm kullanıcılara açılmış vaziyette değil.

Yeni MIUI 11 ile birçok iyileştirme ve optimizasyon hamleleri yapıldı ve sürüm tamamlanmadığı için kişisel verilere zarar verebilme ihtimali de var. Eğer bu sürüme geçmek isteyen bir kullanıcıysanız bilgilerinizi yedeklemeniz yararlı olabilir.

Xiaomi kanadından ayrıca üçüncü parti yazılımların Android 10’un altyapısı ile uyum sağlamadığının altını çizen Xiami, gelen yenilikleri 6 başlık altında topladı. Xiaomi Mi 8’e gelen yenilikler şöyle duyuruldu.

  • Sistem: Sistem güvenliğini artırabilmek amacıyla Google Güvenlik Uygulamaları dahil edildi.
  • Ayarlar: Ayarlar kısmının kullanımına ilişkin bir problem yok edildi.
  • Sistem Güncellemesi: Sistem güncellemesinin başarı olmasının ardından geri bildirime yönelik bir deneyim anketi dahil edildi.
  • Ağ: Ekran kilidi açık olduğunda ağın etkilenip performansını düşüren güç tüketimi daha da optimize edilerek 5G taban üzerinden akıllı güç tasarrufu sağlandı.
  • Güç tasarrufu optimizasyonu: Güç tüketimine dair toplanan bilgiler üzerinde çalışmalar sürüyor.
  • Güvenlik merkezi: Şifre doğrulama ara yüzünün sayfasında meydana gelen görünüm sorunu kalktı.

Bununla birlikte ek olarak üçüncü parti yazılımlarının neden olduğu bir ekran kilidi problemi kamera kullanımının da önüne geçiyordu. Yeni MIUI 11 ile bu problem de ortadan kaldırıldı.

Yorumlar (3)
Kayra 3 yıl önce
Umarım Türkiye'ye en kısa zamanda gelir
sami 3 yıl önce
31 ekim e kadar gelecek
Ahmet 71100 3 yıl önce
Türkiye'de nezaman yayınlanacak mı 8
18
açık