10 milyon yıldız tarandı! Uzaylılar bulunamadı 

Bilim insanları tarafından 10 milyon yıldız tarandı. Fakat dünya dışı bir yaşama dair herhangi bir kanıt ile karşılaşılmadı.

BİLİM-TEKNOLOJİ 14.09.2020, 16:20
10 milyon yıldız tarandı! Uzaylılar bulunamadı 

"Uzaylılar gerçekten var mı?" sorusunun yanıtı hala merak ediliyor. Bu konuda birçok komplo teorileri ortaya atıldı. Uzaylıların varlığına inananlar kadar inanmayanlar da oldu. 

Bilim insanları günümüze kadar bu konuda birçok inceleme yaparak dünya dışı bir medeniyete dair izleri tespit etmeye çalıştı. Fakat son yapılan inceleme, diğerlerinden çok farklı oldu. 

Söz konusu inceleme, MWA (Murchison Widefield Array) adlı bir teleskop ile gerçekleştirildi.

Batı Avustralya'da bulunan teleskopun, 4.096 antenden meydana geldiği ve uzaydan gelen radyo sinyallerini algıladığı ifade edildi. 

Bilim insanları tarafından yapılan inceleme dâhilinde 10 milyon yıldız tarandı. Fakat dünya dışı bir yaşama dair herhangi bir kanıt ile karşılaşılmadı. 

Chenoa Tremblay, incelemeyi gerçekleştiren ekip adına açıklama yaptı. Söz konusu astronom, yine de bölgede dünya dışı bir hayat olmadığının söylenemeyeceğini aktardı. 

Gök bilimcilere göre, taranan 10 milyon yıldızdaki dünya dışı bir medeniyetin, radyo sinyalleri ile iletişime geçme kabiliyetini geliştirmemiş olma ihtimali var. 

Bu yüzden radyo sinyallerini algılayabilme kapasitesine sahip olan teleskoplar, dünya dışı bir medeniyeti tespit etme konusunda net bir bulgu sağlamayabilir. 

2007 yılında San Francisco'nun kuzeydoğusunda bulunan Allen Telescope Array isimli takımuydu, dünya dışı yaşama dair araştırmalarına devam ediyor. 

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu